z posiedzenia I-szej Seji Rady Gminy Korycin
PROTOKÓŁ NR I/06
z posiedzenia I -szej Sesji Rady Gminy Korycin w piątej kadencji odbytej dnia 27 listopada 2006 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie, przy ul. Knyszyńskiej 2a, pod przewodnictwem pana Czesława Radulskiego - najstarszego wiekiem radnego w piątej kadencji i nowego przewodniczącego Rady Gminy - pana Józefa Glińskiego,
w godz. 11.00 - 13.30.
Stan Rady Gminy - 15 radnych.
Obecnych - 14 radnych.
Radni obecni:
- pan Adam Bielawski
- pan Jan Bojarzyński
- pan Józef Gliński
- pan Stanisław Krutul
- pan Zbigniew Lengiewicz
- pan Bogdan Małyszko
- pan Antoni Pakuła
- pan Stanisław Pochodowicz
- pan Czesław Radulski
10) pan Jarosław Radulski
11) pani Helena Sobolewska
12) pan Krzysztof Szewczul
13) pan Stanisław Szubzda
14) pan Kazimierz Urban
radny nieobecny - pan Andrzej Waszczeniuk
Ponadto w posiedzeniu udział wzięli:
1) pani Tamara Sokołowska - Sekretarz Gminy
2) pani Danuta Zawadzka - Skarbnik Gminy
3) pani Elżbieta Tarachanowicz - Zastępca Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej w Korycinie
4) pani Ewa Michnowicz - protokolantka posiedzenia.
I-szą Sesję Rady Gminy Korycin otworzył najstarszy wiekiem radny w piątej kadencji - pan Czesław Radulski.
Poprosił wszystkich radnych i gości o powstanie i wysłuchanie hymnu państwowego. Następnie powitał państwa radnych i wszystkich obecnych na sali obrad.
Na podstawie listy obecności stwierdził, że na stan 15 radnych w obradach sesyjnych uczestniczy 14 radnych, zatem obrady są prawomocne, gdzie Rada może obradować i podejmować stosowne uchwały.
Zanim przystąpiono do złożenia ślubowania i wykonywania mandatu radnego, każdy z państwa radnych, na prośbę przewodniczącego obrad i zgodnie z proponowanym porządkiem obrad, krótko zaprezentował się podając imię i nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania, stan rodzinny, wykształcenie, miejsce pracy itp.
W dalszej części obrad pan Czesław Radulski poprosił obecną na sali obrad Elżbietę Tarachanowicz - Zastępcę Przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej w Korycinie o wręczenie radnym zaświadczeń stwierdzających ich wybór na radnego gminy Korycin.
Pani Elżbieta Tarachanowicz zanim przystąpiła do wręczenia zaświadczeń państwu radnym przedstawiła krótką informację z przeprowadzonych wyborów do Rady Gminy Korycin i na Wójta Gminy Korycin w dniu 12 listopada 2006 r.
Dla przeprowadzenia wyborów w gminie Korycin utworzono 3 obwody głosowania w Bombli, Korycinie i Zabrodziu oraz 14 okręgów wyborczych, w tym: 13 okręgów 1-dno mandatowych i jeden okręg 2 mandatowy obejmujący miejscowość Korycin. Rada Gminy Korycin liczy 15 radnych. Gminna Komisja wyborcza w Korycinie zarejestrowała 15 kandydatów na radnych zgłoszonych przez Komitet Wyborczy Wyborców "Moja Ojczyzna", w związku z czym nie przeprowadzono głosowania na radnych, gdyż zarejestrowana liczba kandydatów była równa liczbie mandatów na radnych.
Gminna Komisja Wyborcza w Korycinie zarejestrowała jednego kandydata na Wójta Gminy Korycin w osobie Pana Mirosława Lech zgłoszonego przez Komitet Wyborczy Wyborców "Moja Ojczyzna". Wyniki głosowania na Wójta Gminy Korycin są następujące:
- liczba głosów ważnych oddanych za wyborem - 616,
- liczba głosów ważnych oddanych przeciw wyborowi - 76,
- liczba głosów nieważnych z powodu niepostawienia znaku "x" ani za ani przeciw wyborowi - 13,
- trzy karty zostały prawdopodobnie zabrane przez wyborców.
Wymaganą liczbę głosów uzyskał i został wybrany na Wójta Gminy Korycin - Mirosław Lech uzyskując poparcie wyborców na "tak" - 89,02%, na "nie" - 10,98%.
Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 2 752. W głosowaniu udział wzięło 708 wyborców, co stanowi 25,73% uprawnionych do głosowania. Porównując do wyborów samorządowych w 2002 r. frekwencja wyborcza była niższa o 13,67%.
Następnie pani Tarachanowicz złożyła gratulacje i życzenia nowo wybranym radnym oraz wręczyła zaświadczenia o wyborze na radnego wg wzoru PKW, podpisane przez Przewodniczącą Gminnej Komisji Wyborczej w Korycinie, panią Jadwigę Zapolską.
W następnej kolejności przewodniczący obrad, pan Czesław Radulski poinformował, że radni złożą ślubowanie. Poprosił wszystkich o powstanie, odczytał rotę ślubowania, a każdy z państwa radnych, wyczytany z imienia i nazwiska przez najmłodszego wiekiem radnego, pana Zbigniewa Lengiewicza, wypowiedział słowo "ślubuję" z dodaniem słów "Tak mi dopomóż Bóg".
Przewodniczący obrad poinformował, że porządek dzienny I Sesji Rady Gminy Korycin, zwołanej na dzień 27 listopada 2006 r. został państwu radnym doręczony wraz z materiałami będącymi przedmiotem obrad sesyjnych.
Przewodniczący obrad poddał pod głosowanie proponowany porządek obrad I Sesji Rady Gminy, który został przyjęty jednogłośnie (14 głosów "za") w głosowaniu jawnym.
Oto treść przyjętego porządku obrad:
Część pierwsza
Sprawy regulaminowe:
- Otwarcie sesji i powitanie radnych oraz gości.
- Sprawdzenie obecności radnych.
- Prezentacja radnych (krótka charakterystyka własna).
- Wręczenie zaświadczeń radnym przez Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej w Korycinie.
- Ślubowanie radnych.
- Zatwierdzenie proponowanego porządku obrad.
Część druga
Obrady:
- Wybór składu Komisji Skrutacyjnej do przeprowadzenia wyboru Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w oddzielnym, tajnym głosowaniu:
- zgłoszenie kandydatów (nie mogą kandydować na Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy),
- głosowanie składu Komisji,
- ukonstytuowanie się Komisji Skrutacyjnej.
- Wybór Przewodniczącego Rady Gminy Korycin:
- zgłoszenie kandydatów,
- zaprezentowanie się kandydatów,
- głosowanie,
- ogłoszenie wyników głosowania.
- podjęcie uchwały
Przekazanie przewodniczenia dalszym obradom nowemu Przewodniczącemu Rady Gminy Korycin.
- Wybór Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Korycin:
- zgłaszanie kandydatów,
- zaprezentowanie się kandydatów,
- głosowanie,
- ogłoszenie wyników,
- podjęcie uchwały.
4. Wybór członków Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Korycin - podjęcie uchwały Nr I/3/06 Rady Gminy Korycin z dnia 27 listopada 2006 r.
5. Wybór członków Komisji Gospodarki i Budżetu Rady Gminy Korycin - podjęcie uchwały Nr I/4/06 Rady Gminy Korycin z dnia 27 listopada 2006 r.
Część trzecia
Zakończenie
- Ustalenie terminu kolejnej Sesji Rady Gminy.
- Ustalenie proponowanych punktów obrad kolejnej Sesji, w tym:
- złożenie ślubowania przez Wójta,
- wybór 3-ch delegatów do Związku Gmin "Kumiałka - Biebrza",
- ustalenie wysokości diety dla radnych i wynagrodzenia Wójta,
- ustalenie podatków i opłat lokalnych na 2007 rok (podatek rolny, podatek leśny, podatek od nieruchomości, podatek od środków transportowych, opłata administracyjna, podatek od posiadania psów),
- dokonanie zmian w budżecie gminy Korycin na 2006 rok i zapoznanie się z projektem budżetu gminy Korycin na 2007 rok i inne.
- Zapytania i wolne wnioski (ze strony państwa radnych i innych osób).
- Zakończenie Sesji.
Następnie przewodniczący obrad stwierdził, że część pierwszą - organizacyjną porządku obrad mamy zrealizowaną, zatem przechodzimy do realizacji drugiej części uchwalonego porządku obrad.
Ad.1/ W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pan przewodniczący poinformował, że wybierzemy Komisję Skrutacyjną do przeprowadzenia wyborów Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w oddzielnym, tajnym głosowaniu. Zgodnie z obowiązującym § 63 Statutu Gminy Korycin, głosowanie tajne przeprowadza Komisja Skrutacyjna wybrana na Sesji spośród radnych. Komisja ta musi liczyć co najmniej 3 osoby. Zatem proszę o zgłaszanie się do pracy w Komisji Skrutacyjnej.
Informuję jednocześnie, iż osoby zgłoszone do pracy w Komisji Skrutacyjnej nie mogą kandydować zarówno na Przewodniczącego, jak i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy, chyba że zostanie zmieniony skład Komisji Skrutacyjnej po wyborze Przewodniczącego Rady.
Do pracy w Komisji Skrutacyjnej zgłosiły się i wyraziły zgodę następujące osoby:
1) pan Stanisław Krutul
2) pan Zbigniew Lengiewicz
3) pan Krzysztof Szewczul
W/w skład Komisji Skrutacyjnej w drodze głosowania jawnego, został przyjęty stosunkiem głosów 11 "za" przy 3 "wstrzymujących się". Komisja Skrutacyjna spośród siebie na przewodniczącego Komisji wybrała pana Stanisława Krutula.
Ad.2/ W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pan przewodniczący poinformował, że Rada Gminy dokona wyboru Przewodniczącego Rady Gminy Korycin.
Wyjaśnił, iż zgodnie z treścią § 17 ust. 2 Statutu Gminy Korycin i art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym Rada Gminy Korycin wybiera ze swego grona Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Korycin bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady, w głosowaniu tajnym. Bezwzględna większość głosów przy parzystej liczbie głosujących zachodzi wówczas, gdy za wnioskiem lub kandydaturą zostało oddanych 50% + 1 ważnie oddanych głosów, a bezwzględna większość głosów przy nieparzystej liczbie głosujących zachodzi wówczas, gdy za wnioskiem lub kandydaturą została oddana liczba głosów o 1 większa od liczby pozostałych ważnie oddanych głosów. Poinformował jednocześnie, że zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym i Statutem Gminy Korycin funkcji Przewodniczącego Rady Gminy i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy nie można łączyć z funkcją członka Komisji Rewizyjnej.
Następnie przewodniczący obrad przedstawił Regulamin wyboru Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Korycin i poddał go pod głosowanie jawne. W głosowaniu udział wzięło 14 radnych, którzy jednogłośnie (14 głosów "za") przyjęli powyższy Regulamin.
Pan przewodniczący obrad poprosił państwa radnych o zgłaszanie kandydatów na Przewodniczącego Rady Gminy Korycin.
Zgłoszono tylko jednego kandydata, który wyraził zgodę na kandydowanie tj.
1) radny Józef Gliński - przewodniczący Rady Gminy Korycin poprzedniej kadencji.
Więcej zgłoszeń nie było.
Komisja Skrutacyjna przystąpiła do pracy tj. wpisała na 14 kartach do głosowania nazwisko kandydata na Przewodniczącego Rady Gminy, rozdała karty do głosowania, przeprowadziła głosowanie i sporządziła protokół z przeprowadzonego głosowania.
Po dokonaniu aktu głosowania i sporządzeniu protokołu, przewodniczący Komisji Skrutacyjnej, pan Stanisław Krutul, odczytał powyższy protokół, z którego wynika, że pan Józef Gliński otrzymał 13 głosów "za" i 1 głos "wstrzymujący się". Zatem na podstawie wyników z przeprowadzonego tajnego głosowania wynika, że większością głosów na Przewodniczącego Rady Gminy Korycin został wybrany pan Józef Gliński.
Przewodniczący Komisji Skrutacyjnej, przewodniczący obrad oraz wszyscy radni i pozostali gości złożyli gratulacje nowemu Przewodniczącemu Rady Gminy Korycin, a pani Tamara Sokołowska - Sekretarz Gminy wręczyła mu kwiaty życząc udanej pracy w nowej, piątej kadencji Rady Gminy Korycin.
Na okoliczność stwierdzenia wyboru Przewodniczącego Rady Gminy Korycin została w głosowaniu jawnym, większością głosów (13 "za", 1 "wstrzymujący się") podjęta uchwała Nr I/1/06 Rady Gminy Korycin z dnia 27 listopada 2006 r. w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Gminy Korycin, która stanowi załącznik do protokołu z obrad sesyjnych.
Dalsze prowadzenie obrad pan Czesław Radulski przekazał nowemu Przewodniczącemu Rady Gminy - Józefowi Glińskiemu, jeszcze raz gratulując mu wyboru na Przewodniczącego Rady, życząc jednocześnie samych owocnych i rzeczowych obrad sesyjnych i dziękując państwu radnym za możliwość dotychczasowego przewodniczenia obradom Rady Gminy Korycin.
Pan Józef Gliński podziękował panu Czesławowi Radulskiemu za sprawne prowadzenie obrad sesyjnych do chwili obecnej oraz serdecznie podziękował państwu radnym za ponowne wybranie go na Przewodniczącego Rady Gminy Korycin na okres piątej kadencji Rady przypadającej na lata 2006 - 2010. Obiecał również, że postara się nie zawieść pokładanego w nim zaufania, wybór na Przewodniczącego odbiera jako wielki zaszczyt, a funkcję pojmuje jako służbę Radzie. Wyraził również nadzieję, że działalność tej Rady będzie twórcza i owocna, a wszelkie decyzje będą podejmowane na korzyść mieszkańców tej gminy.
Pan przewodniczący zarządził 10 minut przerwy.
Wznowiono obrady.
Pan przewodniczący obrad poinformował, że w trakcie trwania przerwy na obrady sesyjne dotarł nieobecny radny Andrzej Waszczeniuk, tak więc od tej chwili w obradach sesyjnych uczestniczy 15 radnych. Pan Waszczeniuk złożył ślubowanie, którego rotę jeszcze raz odczytał pan Czesław Radulski, a radny Andrzej Waszczeniuk potwierdził je słowami "Ślubuje", "Tak mi dopomóż Bóg".
Ad.3/ W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pan przewodniczący poinformował, że państwo radni dokonają wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Korycin i poprosił o zgłaszanie kandydatów na Wiceprzewodniczącego Rady Gminy.
Zgłoszono następujące kandydatury (kandydaci wyrazili zgodę na kandydowanie) tj.
1) pani Helena Sobolewska
2) pana Andrzej Waszczeniuk
Więcej zgłoszeń nie było.
Pan przewodniczący Rady poprosił Komisję Skrutacyjną o przystąpienie do pracy. Przypomniał, że zasady głosowania są identyczne, jak przy wyborze Przewodniczącego Rady Gminy.
Komisja Skrutacyjna wpisała nazwiska kandydatów do 15 kart do głosowania w sprawie wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Korycin, rozdała karty do głosowania radnym oraz sporządziła protokół z wyników głosowania.
Po dokonaniu aktu głosowania i sporządzeniu protokołu przewodniczący Komisji Skrutacyjnej, pan Stanisław Krutul odczytał powyższy protokół, z którego wynika, że Pani Helena Sobolewska otrzymała 6 głosów "za" i 1 głos "przeciw", a Pan Andrzej Waszczeniuk otrzymał 8 głosów "za". Zatem na podstawie wyników z przeprowadzonego tajnego głosowania wynika, że większą liczbę głosów uzyskał pan Andrzej Waszczeniuk i został on wybrany Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Korycin. Na tę okoliczność Rada Gminy, w głosowaniu jawnym, stosunkiem głosów 14 "za" przy 1 głosie "wstrzymującym się" podjęła uchwałę Nr I/2/06 Rady Gminy Korycin z dnia 27 listopada 2006 r. w sprawie wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Korycin, która stanowi załącznik do protokołu z obrad sesyjnych.
Pan Józef Gliński, Przewodniczący Rady Gminy Korycin, złożył swojemu zastępcy gratulacje i zaprosił do swojego stołu obrad. Gratulacje złożyli również wszyscy radni i zaproszeni goście, a pani Sekretarz wręczyła kwiaty w imieniu swoim i pracowników Urzędu Gminy.
Pan Andrzej Waszczeniuk podziękował za wybór i zapewnił, że postara się z powierzonej funkcji wywiązywać należycie i rzetelnie.
Ad.4/ W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pan przewodniczący poinformował, że Rada Gminy dokona wyboru składu osobowego Komisji Rewizyjnej.
Zgodnie z § 87 ust. 2 Statutu Gminy Korycin "W skład Komisji wchodzi przewodniczący oraz trzech członków Komisji wybieranych przez Radę w głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów". Rada Gminy kontroluje działalność Wójta, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy, w tym też celu powołuje Komisję Rewizyjną.
Komisja Rewizyjna opiniuje wykonanie budżetu gminy i występuje z wnioskiem do Rady Gminy w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium Wójtowi. Wniosek w sprawie absolutorium podlega zaopiniowaniu przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Ponadto Komisja Rewizyjna wykonuje inne zadania zlecone przez Radę Gminy w zakresie kontroli. Zasady i tryb działania Komisji określa Statut Gminy Korycin. W skład Komisji Rewizyjnej nie mogą wchodzić Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Rady Gminy. Komisja przedkłada Radzie Gminy plan pracy oraz sprawozdania ze swojej działalności. Przewodniczący Komisji organizuje pracę Komisji - zwołuje posiedzenia, kieruje obradami, składa Radzie sprawozdania z działalności Komisji. Posiedzenia Komisji zwoływane są przez przewodniczącego w miarę potrzeb, nie rzadziej jednak, niż raz na kwartał.
Proszę o zgłaszanie się państwa radnych do pracy w tej Komisji.
Do pracy w Komisji Rewizyjnej zostali zgłoszeni następujący radni (wyrazili zgodę) tj.
1) pan Czesław Radulski
2) pan Stanisław Pochodowicz
3) pani Helena Sobolewska
4) pan Stanisław Szubzda
Lista kandydatów została zamknięta jednogłośnie.
Na tę okoliczność Rada Gminy, w głosowaniu jawnym, stosunkiem głosów 11 "za" przy 4 głosach "wstrzymujących się" podjęła uchwałę Nr I/3/06 Rady Gminy Korycin z dnia 27 listopada 2006 r. w sprawie wyboru członków Komisji Rewizyjnej Rady Gminy, która stanowi załącznik do protokołu z obrad sesyjnych.
Jednocześnie członkowie Komisji wybrali spośród siebie przewodniczącego Komisji Rewizyjnej i została nim pani Helena Sobolewska.
Przewodniczący Rady pogratulował wszystkim radnym wyboru do Komisji Rewizyjnej i życzył im owocnej i udanej pracy wyrażając jednocześnie nadzieję, że w sposób rzetelny i sprawny będą wykonywali swoje obowiązki.
Ad.5/ W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pan przewodniczący poinformował, że Rada Gminy powoła kolejną stałą Komisję Rady Gminy, a mianowicie Komisję Gospodarki i Budżetu stosownie do zapisu § 16 ust. 1 pkt 2 Statutu Gminy Korycin. W poprzedniej kadencji Rady Gminy w/w Komisja liczyła 5 osób. O jej powołanie wnioskował pan Wójt i miała ona charakter doradczy dla pana Wójta w sprawach budżetu i innych istotnych spraw dla Gminy Korycin. Ogólny zakres pracy Komisji określają § 69 -
§ 74 Statutu Gminy Korycin, gdzie zawarty jest zapis, iż "przedmiot działania poszczególnych komisji stałych i zakres zadań określa Rada w odrębnych uchwałach". Zatem w następnym terminie Rada Gminy uchwali Regulamin Pracy Komisji Gospodarki i Budżetu.
Proszę o zgłaszanie się do pracy w w/w Komisji. Pracami Komisji kieruje przewodniczący Komisji wybrany przez członków danej Komisji spośród siebie.
Do pracy w Komisji Gospodarki i Budżetu zostali zgłoszeni następujący radni (wyrazili zgodę) tj.
1) pan Jan Bojarzyński
2) pan Stanisław Krutul
3) pan Krzysztof Szewczul
4) pan Adam Bielawski
5) pan Jarosław Radulski
6) pan Antoni Pakuła
Lista kandydatów została zamknięta jednogłośnie.
Radny Andrzej Waszczeniuk wystąpił z wnioskiem o rozszerzenie składu osobowego Komisji Gospodarki i Budżetu do 6 osób. Pani Sekretarz Tamara Sokołowska wyjaśniła, że jest to możliwe i zgodne ze Statutem Gminy Korycin, w związku z czym Rada Gminy postanowiła, że Komisja Gospodarki i Budżetu będzie liczyła 6 osób.
Na tę okoliczność Rada Gminy, w głosowaniu jawnym, stosunkiem głosów 14 "za" przy 1 głosie "wstrzymującym się" podjęła uchwałę Nr I/4/06 Rady Gminy Korycin z dnia 27 listopada 2006 r. w sprawie wyboru członków Komisji Gospodarki i Budżetu, która stanowi załącznik do protokołu z obrad sesyjnych.
Jednocześnie Komisja wybrała spośród siebie przewodniczącego Komisji Gospodarki i Budżetu i został nim radny Stanisław Krutul.
Przewodniczący Rady pogratulował wszystkim radnym wyboru do Komisji Gospodarki i Budżetu i życzył im owocnej i udanej pracy.
Pan przewodniczący poinformował, że drugą część uchwalonego porządku obrad mamy już za sobą, teraz przechodzimy do części trzeciej.
Ad.1/ W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pan przewodniczący poinformował, że państwo radni ustalą termin kolejnej Sesji Rady Gminy oraz proponowane punkty obrad kolejnej Sesji, w tym:
- złożenie ślubowania przez Wójta,
- wybór 3-ch delegatów do Związku Gmin "Kumiałka - Biebrza",
- ustalenie wysokości diety dla radnych i wynagrodzenia Wójta,
- ustalenie podatków i opłat lokalnych na 2007 rok (podatek rolny, podatek leśny, podatek od nieruchomości, podatek od środków transportowych, opłata administracyjna, podatek od posiadania psów),
- dokonanie zmian w budżecie gminy Korycin na 2006 rok i zapoznanie się z projektem budżetu gminy Korycin na 2007 rok i inne.
Osobiście myślę, że najlepszym terminem zwołania kolejnej Sesji będzie początek miesiąca grudnia. Proponuję również zachować sposób zwoływania Sesji praktykowany w poprzedniej kadencji, to znaczy raczej w dni powszednie, niż w niedzielę.
Państwo radni zgodzili się z sugestiami pana przewodniczącego i nie wnieśli do nich żadnych uwag i zastrzeżeń.
Ad.2/ W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pan przewodniczący poprosił państwa radnych i inne osoby obecne na sali obrad o zgłaszanie zapytań i wniosków w sprawach różnych. Ustosunkują się do nich panie Sekretarz lub Skarbnik bądź zostaną one skierowane na piśmie do właściwych instytucji.
Radny Stanisław Krutul wystąpił z wnioskiem o ukaranie konserwatora wodociągu w Długim Ługu pana Gotówko, ponieważ podczas wykonywania przyłącza w miejscowości Krukowszczyzna do budynku pani Marioli Lasota, zam. Krukowszczyzna 12, uszkodził rurę wodociągową, której naprawa trwała dwa dni. Podobna niekompetencja konserwatora jest niedopuszczalna, w związku z czym proponuję jego dokładne przeszkolenie i zaopatrzenie w stosowną dokumentację.
Radny Antoni Pakuła wystąpił z wnioskiem o przepłukanie sieci wodociągowej, ponieważ w miejscowości Kumiała woda płynąca z kranów ma czerwone zabarwienie i nie nadaje się ani do celów spożywczych ani higienicznych.
Radny Jarosław Radulski wnioskował o sprawdzenie i wymianę żarówek w miejscowości Wojtachy. Do powyższego wniosku przyłączyli się inni radni: Kazimierz Urban - sprawdzić żarówki w pasie od remizy do szkoły w miejscowości Ostra Góra, bo żadna się nie pali. Adam Bielawski - wymiana żarówek w miejscowości Zagórze oraz prośba o zapalanie światła z rana, o godz.5.30, ponieważ mieszkańcy dojeżdżają do szkoły i pracy, a z rana jest bardzo ciemno. Krzysztof Szewczul - również wniosek o zapalenie lamp ulicznych w godzinach porannych w miejscowości Skindzierz.
Na koniec radny Józef Gliński - przewodniczący Rady Gminy zaproponował, aby w najbliższym czasie zorganizować szkolenie dla państwa radnych, ponieważ przepisy często się zmieniają, a wiedzy nigdy za dużo.
Więcej zapytań i wniosków ze strony państwa radnych i innych osób nie było.
Ad.3/ Wobec wyczerpania porządku dziennego inauguracyjnej Sesji Rady Gminy Korycin pan przewodniczący obrad stwierdzeniem "Zamykam obrady sesyjne I Sesji Rady Gminy Korycin" zamknął je, dziękując państwu radnym za aktywny i rzeczowy w nich udział oraz zaprosił wszystkich znajdujących się na sali obrad na inauguracyjną lampkę szampana za pomyślność Gminy Korycin.
Na tym protokół z obrad I-szej Sesji Rady Gminy Korycin zakończono.
Protokołowała:
Ewa Michnowicz
Przewodniczący Rady
Józef Gliński
Metryka strony