UCHWAŁA NR XXIV/161/2017
UCHWAŁA NR XXIV/161/2017 RADY GMINY KORYCIN
z dnia 14 grudnia 2017 r.
w sprawie planu dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli zatrudnionych w szkole podstawowej i przedszkolu prowadzonych przez Gminę Korycin oraz maksymalnej kwoty dofinansowania opłat za kształcenie pobieranych przez szkoły wyższe i zakłady kształcenia nauczycieli oraz specjalności i formy kształcenia, na które dofinansowanie jest przyznawane w 2018 roku
Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2017 r. poz. 1875 i 2232) oraz art. 70a ust. 1 i art. 91d pkt 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2017 r. poz. 1189 i 2203), § 6 ust. 3 i § 7 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 marca 2002 r. w sprawie sposobu podziału środków na wspieranie doskonalenia zawodowego nauczycieli pomiędzy budżety poszczególnych wojewodów, form doskonalenia zawodowego dofinansowywanych ze środków wyodrębnionych w budżetach organów prowadzących szkoły, wojewodów, ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania oraz szczegółowych kryteriów i trybu przyznawania tych środków (Dz.U. z 2002 r. poz. 430 oraz z 2015 r. poz. 1973) Rada Gminy Korycin uchwala, co następuje:
§ 1. Środki finansowe na dofinansowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli są wyodrębnione w budżecie Gminy Korycin na 2018 rok w wysokosći 1% planowanych rocznych środków przeznaczonych na wynagrodzenia osobowe nauczycieli.
§ 2. 1. W roku 2018 maksymalna kwota dofinansowania opłat za kształcenie pobierane przez szkoły wyższe i zakłady kształcenia nauczycieli wynosi dla jednego nauczyciela w jednym semestrze 50% opłaty poniesionej przez nauczyciela, lecz nie więcej niż 1000 zł.
2. Dofinansowanie kosztów doskonalenia zawodowego obejmuje wyłącznie jedną formę kształcenia wybraną przez nauczyciela.
§ 3. Dofinansowanie opłat dla nauczycieli może być przyznane zgodnie z potrzebami placówek oświatowych na następujące specjalności i formy kształcenia:
1) dokształcanie w zakresie uzyskania pełnych kwalifikacji do nauczania przedmiotów i prowadzonych zajęć (studia podyplomowe, kursy kwalifikacyjne w zakresie rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, języka angielskiego, terapii pedagogicznej, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami ze spektrum autyzmu);
2) doskonalenie w zakresie podnoszenia umiejętności pedagogicznych, dydaktycznych i wychowawczych, udzielania pomocy pedagogiczno-psychologicznej, tworzenia indywidualnych programów nauczania, kompetencji kluczowych dzieci (matematyczne, informatyczne), współpracy z rodzicami (kursy, szkolenia, seminaria, konferencje), doradztwo metodyczne, szkoleniowe posiedzenia rad pedagogicznych, zwrot kosztów przejazdu;
3) doskonalenie w zakresie zarządzania oświatą i nadzoru pedagogicznego.
§ 4. Maksymalna kwota dofinansowania opłat, o których mowa w § 2 oraz specjalności i formy kształcenia, na których dofinansowanie jest przyznawane, zostały ustalone w porozumieniu z Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Korycinie oraz Dyrektorem Przedszkola w Korycinie.
§ 5. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.
§ 6. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.
Przewodniczący Rady
Józef Gliński
Metryka strony