Wyjaśnienia do przetargu dot. "Budowy i urządzenia placu do obsługi ruchu turystycznego w Korycinie"
Korycin, 09.03.2021 r.
GMINA KORYCIN
ul. Knyszyńska 2a
16-140 Korycin
Dotyczy postępowania: “Budowa i urządzenie placu do obsługi ruchu turystycznego w Korycinie” (nr sprawy: IN.271.1.2021)
Na podstawie art. 284 ust.2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. poz. 2019 z późn. zm.) w odpowiedzi na Państwa pismo z dnia 08.03.2021 nr Tof 1/11/2021 Zamawiający udziela wyjaśnień treści SWZ.
1. Czy dokumentacja projektowa jest aktualna, pozwolenie na budowę wydane w 2016 r?
Odpowiedź: Inwestycja będzie realizowana w oparciu o ostateczną decyzję pozwolenie na budowę. Wszelkie dokumenty formalnoprawne są aktualne (zgodnie z art. 41 ust.4 ustawy z dnia 7 lipca 1994- Prawo budowlane (Dz. U. z 2020 r. poz. 1333 z późn. zm) w dniu 23.09.2019 złożono zawiadomienie o rozpoczęciu budowy inwestycji.)
2. Na planie zagospodarowania jest zaznaczona piwnica do rozebrania, przedmiarze nie uwzględniono rozbiórki piwnicy; czy Zamawiający dokona rozbiórki we własnym zakresie?
Odpowiedź: Przedmiar robót budowlanych, stanowiący podstawę sporządzenia kosztorysu, jest opracowaniem wtórnym w stosunku do projektu i specyfikacji technicznych i to nie on determinuje zakres prac objętych przedmiotem zamówienia. Zawarte w przedmiarze robót zestawienia mają zobrazować skalę roboty budowlanej i pomóc wykonawcom w oszacowaniu kosztów inwestycji, wobec czego przedmiarowi robót można przypisać wyłącznie charakter dokumentu pomocniczego. Z powyższego wynika zasada nadrzędności projektu budowlanego w stosunku do projektu wykonawczego i przedmiaru robót budowlanych, gdyż to projekt budowlany jest dokumentem podstawowym w procesie budowlanym.
Prace rozbiórkowe piwnicy są opisane w projekcie budowlanym (plik opis techniczny- budowlany 10.2016. doc).
3. Czyją własnością będą: urobek z wykopów, materiały z rozbiórek, uzyskany materiał z wycinki drzew?
Odpowiedź: Urobek z wykopów i materiał uzyskany z wycinki drzew należy odwieźć na odległość do 10 km w miejsce uzgodnione z przedstawicielem Urzędu Gminy w Korycinie i Inspektorem Nadzoru. Pozostałe materiały z rozbiórek należy zagospodarować zgodnie z ustawą o odpadach.
4. Na szczególe umocnienia skarpy płytami ażurowymi nie ma podanej szerokości skarpy, z ilości w przedmiarze wynika, ze jest to 60 cm; prosimy o potwierdzenie tej szerokości lub jej korektę.
Odpowiedź: Dokumentacja projektowa –Opis Techniczny- plik (opis nawierzchni parking Korycin.pdf) pkt.3.2 Zestawienie powierzchni … zawiera zapis: „nawierzchnia utwardzenia skarpy płytami ażurowymi gr.10cm na działce nr 399/2 – 25,50 m2” co jest zgodne z przedmiarem robót (plik przedmiar drogowy.pdf) Rozdział 3, podrozdział 1 „Umocnienie skarp płytami ażurowymi 60x40x10 na podsypce piask – 25,5m2”. Grubość płyty ażurowej powinna wynosić 10 cm- zgodnie z opisem technicznym i przedmiarem; szczegół konstrukcyjny zawiera informację 8 cm co jest omyłką. Wykonawca powinien uwzględnić nawierzchnię skarpy 25,50 m2.
Pytanie przesłane drogą mailową: Przedsiębiorstwo Robót Elektrycznych i Budowlanych MIPA w Białymstoku prosi o zamieszczenie projektu toalety publicznej, w ST i przedmiarze jest informacja o załączeniu tego projektu do dokumentacji projektowej a w udostępnionej dokumentacji przetargowej tego projektu nie ma.
Odpowiedź: Zamawiający w załączeniu przedstawia schemat zabudowy toalety.
Zamawiający informuje, że rysunki (schematy) toalety stanowią materiał pomocniczy. Wiążące wykonawcę są zapisy w projekcie budowlanym. (plik Opis techniczny-budowlany 10.2016. doc)
Pytanie przesłane drogą mailową Z racji iż wymienione parametry urządzeń elektrycznych takich jak infokiosk, kamery, rejestrator, router pozwalają na dobranie zarówno tanich Chińskich odpowiedników jak i drogich urządzeń prod. Niemieckiej proszę o podanie przykładowych typów urządzeń oraz producentów celem dopasowania się do wymogów Zamawiającego. Dopiero po określeniu w projekcie propozycji Zamawiającego, oferenci mogą zaproponować podobny poziom rozwiązań technicznych i estetycznych.
Na podstawie samych parametrów nie jest możliwe odgadnięcie jakich urządzeń i rozwiązań oczekuje inwestor. Ponadto w uwagach końcowych opisu technicznego budowy oświetlenia i monitoringu zamieszczone jest zdanie; Cyt.: "Osprzęt zastosowany w projekcie (słupy, oprawy, monitoring itp. podano przykładowo. Dopuszcza się zastosowanie osprzętu innych producentów pod warunkiem spełnienia przezeń wymagań technicznych jak osprzęt przykładowo dobrany." Proszę o uzupełnienie projektu podanie przykładowych typów urządzeń i ich producentów. Ponadto proszę o uzupełnienie informacji z czego są wykonane obudowy szafek: szafki SO, szafki CCTV 18U wiszącej i szafki systemu CCTV (brak wyposażenia, schematu) w zestawieniu materiałów poz. 36, 37, 38.
Odpowiedź: Zamawiający wymaga aby parametry urządzeń oferowanych przez Wykonawcę były zgodne z SWZ. Zamawiający nie może podać przykładowych typów urządzeń i producentów. Zgodnie z art. 99 pkt.4 ustawy pzp przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję, w szczególności przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów.
Zgodnie z art. 286 ust. 3 powyższe zmiany treści SWZ są istotne dla sporządzenia oferty i wymagają od wykonawców dodatkowego czasu na zapoznanie się ze zmianą. Zamawiający przedłuża termin składania ofert o czas niezbędny na ich przygotowanie tj. do dnia 19.03.2021 do godz. 9.00.
Informacja o przedłużonym terminie składania ofert zostanie zamieszczona na stronie internetowej postępowania www.miniportal.uzp.gov.pl oraz www.bip.ug.korycin.wrotapodlasia.pl/
WÓJT
Mirosław Lech
Metryka strony